- W niedzielę w zakrystii po Mszach św., a w tygodniu w kancelarii można zgłaszać intencje mszalne na drugie półrocze tego roku.
- Najbliższy piątek (4/04) jest pierwszym piątkiem miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 9:00, spowiedź od godziny 17:00. W sobotę od godziny 16:30 nabożeństwo adoracyjne.
- Za tydzień odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Wiesław Bajor, Redemptorysta. Odbędą się wg następującego porządku:
- w niedzielę (6/04) o 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00
- w poniedziałek (7/04), wtorek (8/04) i środę (9/04) Msze św. o 9:00, 17:30 i 18:30
- Także w tym czasie odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek (7/04), wtorek (8/04) i środę (9/04)
- 10:45 klasy 0-IV
- 11:45 klasy V-VIII
Ogłoszenia na III tydzień Wielkiego Postu
- Od tego tygodnia po Mszach św. w kancelarii, a w niedzielę po Mszach św. w zakrystii można zgłaszać intencje mszalne na drugie półrocze tego roku
- W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po Mszy św. o godzinie 17:30.
- Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17:00
W okresie Wielkiego Postu uczestnicząc w Drodze Krzyżowej lub w Gorzkich Żalach można uzyskać każdorazowo odpust zupełny za siebie lub za zmarłych po spełnieniu warunków zwykłych:
- stan łaski uświęcającej
- przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej
- modlitwa w intencjach Ojca Świętego (”Wierzę”, ”Zdrowaś”)
- wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego
Ogłoszenia na I Tydzień Wielkiego Postu
- W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po Mszy św. o godzinie 17:30.
- Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17:00
- Od poniedziałku 24 marca będzie można zgłaszać intencje Mszy świętych na drugie półrocze tego roku.
W okresie Wielkiego Postu uczestnicząc w Drodze Krzyżowej lub w Gorzkich Żalach można uzyskać każdorazowo odpust zupełny za siebie lub za zmarłych po spełnieniu warunków zwykłych:
- stan łaski uświęcającej
- przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej
- modlitwa w intencjach Ojca Świętego (”Wierzę”, ”Zdrowaś”)
- wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego
Ogłoszenia na VIII Tydzień Zwykły
W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o 9.00 i 17.30.
Tego dnia jest post ścisły, który obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w Środę Popielcową oraz piątki całego roku z wyjątkiem uroczystości. Dotyczy wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia.
W piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa po Mszy św. o 17.30, nabożeństwo Gorzkich żali w niedziele o godz. 17.00.
W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00. Spowiedź od godziny 17.00.